עורכת דין לענייני משפחה וגירושין

עורכת דין או עורך דין לענייני משפחה וגירושין?

השאלה אשר אני נשאלת פעמים רבות, במי עדיף להיעזר, עורך דין או עורכת דין לענייני משפחה? כמובן, אין תשובה חד משמעית לשאלות מסוג זה. ברמה העקרונית, מוטב לו לאדם ללכת אחר נטיות ליבו, כמעט ככל החלטה אשר אדם גומל בליבו, בוודאי למי שפונה לעורך דין למשפחה וגירושין. יש מי שיתחבר לעורך דין למשפחה וגירושין, ויחוש ביטחון בנכחותו ויש מי שיתחבר לעורכת הדין לענייני משפחה וגירושין אשר תפגין מעבר למקצועיות ככל הנראה נוכחות מקצועית  ונשית של אם, חברה, אחות.

עורכת דין לענייני משפחה, עורכת דין לענייני גירושין

מהם הקריטריונים לבחירת עורכת דין משפחה וגירושין?

כאמור, בבואנו  לבחון את השאלה למי לפנות לעורך דין למשפחה וגירושין או עורכת דין למשפחה וגירושין. ככל הנראה חשוב לבחון מספר פרמטרים אישיים ומקצועיים  אצל עורכת הדין שעתידה לתת שירות בתחום דיני משפחה וגירושין. כאשר פונים לעורכת דין בתחום המשפחה והגירושין כדאי  מומלץ ושווה לקבל המלצות ולא רק! בנוסף, כדאי לבדוק את הניסיון התעסוקתי ותחום העיסוק של עורכת הדין למשפחה וגירושין, חשוב להתרשם מאישיות עורכת הדין, לבדוק מהן האסטרטגיות באמצעותן התיק מטופל, האם משבר הגירושין מטופל בצורה גישורית, כוללנית (הוליסטית) או לוחמנית. חשוב שהלקוח יבין מה אופי התיק שלו  האם מדובר בתיק אשר המחלוקות הן של רכוש? חינוך ? ואיזה עורכת דין משפחה וגירושין  יכולה לתת מענים/תשובות לקשיים איתם הוא מתמודד ברמה, האישית  והמשפטית.  חשוב שהפונה יבין האם הגירושין והשבר נולדו בעקבות אלימות כלכלית של מי מבני הזוג? האם מדובר כאן על הסתה של הילדים? האם הילדים נמצאים בשבר שצריך לערב אנשי מקצוע וכאן היריעה רחבה מלהכיל. בוודאי בפגישת ייעוץ טובה וממצה על ידי  איש המקצוע  עורכת דין למשפחה וגירושין תדע  לזהות את הבעיות ולהציע את הפתרונות הראויים.

אישיותה של עורכת הדין משפחה וגירושין

חשוב לבדוק  האם עורכת הדין  ממשפחה וגירושין, לפני הטיפול המקצועי, הנה  אישה בעלת אישיות נעימה? האם  לעורכת הדין אינטלגנציה רגשית גבוהה? מה האסטרטגיה שעורכת הדין נוקטת בניהול התיק הגירושין ? האם עורכת הדין לענייני משפחה וגירושין  מכוונת את תיק הגירושין  וענייני או למלחמה בין בני הזוג ? האם היא מכוונת לפשרות חסרות תקדים אשר תביא את הלקוח מן הפח אל הפחת? או לפתרון מקצועי?

רקע תעסוקתי, מקצועיות וניסיון של עורכת הדין למשפחה וגירושין

יש קשר בין רקע תעסוקתי ואישיותה של עורכת הדין לענייני משפחה ושיטות עבודתה לבין הצלחתה בתיק הגירושין. האם תחומי העיסוק של עורכת הדין מקנים לה  יתרון בתיק הגירושין? האם מדובר בעורכת דין משפחה וגירושין שהיא בעברה אשת צבא? או אשת  רשות המיסים? אשת חינוך? מה הרלוונטיות של תחום העיסוק הקודם לפתרון התיק והקשיים אותם חווה הלקוח.

עורכת דין משפחה וגירושין, בעלת ניסיון רב בניהול תיקי גירושין עם התמחות בתחום המשפחה עדיף ורצוי מעורכת  דין אשר מתעסקת במספר רב של תחומים דבר שלעיתים מפחית ממקצועיותה בטיפול בתיק המשפחה והגירושין. כאשר בני זוג מתגרשים, דבר זה משליך על חייהם האישיים של כל אחד מבני הזוג וגם על ילדיהם. ככל שהגירושין יהיו בעלי עצמה רבה דהיינו  מלווים בויכוחים וקשים כך ה"אדוות" יהיו גדולות יותר, הדבר ישליך על מצבם של הילדים, הרגשי הלימודי, יחסיהם עם ההורים  לעיתים תוך כדי (ניכור הורי ילדים שאינם מדברים עם אחד ההורים) עד כדי שימוש נלוז בילדים. לדוגמא: באחד המקרים האחרונים בהם טיפלתי בלקוח בתיק הגירושין שלה,  אישה דחפה את בתם המשותפת בת ה – 18 להגיש תלונה על אביה שלפני 8 שנים דחף אותה. הניסיון הרב שהיה לעו"ד כהן יעל מומחית לגירושין ומשפחה בעבודה מול לשכת הרווחה בהחלט סייעה לה  בטיפול בלקוח זה לרבות בטיפול מול הרווחה. במקרה אחר הושעתה תלמידה בכתה ב', כי זרקה את יומן המורה לרצפה. עו"ד כהן יעל משפחה וגירושין, אשר חלק מניסיונה התעסוקתי כאשת חינוך בתיכון וכקצינת ביקור סדיר הבינה את המשמעות של השעיה והסייגים שלה, מיד הורתה לאם להחזיר את הילדה למחרת לבית הספר כאשר במקביל המתין מכתב למנהלת בית הספר בו ריענון לגבי השעיית תלמידים. בחקירת הילדה התגלה כי התפתח אצלה גידול באחת מהאוזנייה אשר גרם לה לקשיים רבים. על ענישה מסוג זה יש למשרדה של עו"ד יעל כהן ביקורת קשה. נדגיש כי במסגרת המשרד לעריכת דין משפחה וגירושין, מטפלים לא אחת בהשעיית תלמידים שלא לצורך, אלה רק דוגמאות על קצה המזלג ועוד היד נטויה.

המלצה מקצועית על עורכת הדין משפחה וגירושין

להמלצות של עורכי דין אחרים ולהמלצות של לקוחות על עורכת הדין למשפחה וגירושין יש חשיבות רבה אך  חשוב מאוד לשקלל את כל הנקודות אשר מנינו קודם ועוד כמו: ניסיון אישי של עורכת הדין, בגירושין ובגידול ילדים כגרושים. מומלץ לבדוק האם עורכת  הדין הדין חוותה גירושין? על זה נאמר "אין חכם כבעל ניסיון" מעבר לניסיון מקצועי. האם  עורכת הדין למשפחה וגירושין התמודדה עם גידול ילדים כהורים גרושים? האם עורכת הדין  מבינה את הקשיים אשר לפניה עומד הלקוח/הלקוחה – כל אחד לפי הסיפור האישי שלו. אין דומה לקוח שאמצעיו דלים ללקוח שאמצעים הכלכליים שלו טובים יותר, אין דומה לקוח שיכולתו להתמודד עם קשיי ילדיו  ללקוח שבזכות הכלים אותם רכש אם בביתו שלו כילד או אם בשל היותו עם אינטלגנציה רגשית. לא בכדי נאמר  אין "חכם כבעל ניסיון", עורך דין לענייני משפחה וגירושין צריך לנתח את מצבו של הלקוח מהיבטים רבים, לגלות את נקודות החולשה של הלקוח, לתת לו הדרכה והכוונה כדי לטפל במצבו במצורה המיטבית.

מה הגישה המקצועית של עורך הדין או עורכת הדין?

האם עורכת הדין  מסוגלת לראות באופן כוללני את הגירושין  ותיק הגירושין על כל חלקיו ומסוגלת לשכלל את היתרונות והמגבלות של תקיפה ותביעה אל מול ויתורים שנעשים בדרך, תוך כדי סיוע ללקוח להגיע למצב של סיום התיק  עם מקסימום הצלחות ובמינימום נזקים.

האם עורכת הדין לענייני משפחה וגירושין היא מגשרת?

 עורכת דין  לענייני משפחה וגירושין בעלת ידע ומיומנויות בתחום הגישורי בנוסף לתחום המשפטי  הוא יתרון גדול מאוד שחוסך לזוגות רבים כסף רב וכן יציאה מתהליך הגירושין בצורה מכובדת.

יעל כהן עורכת דין לענייני משפחה וגירושין

יעל כהן משרד עורכי דין משפחה  וגירושין, משרד בוטיק בעל וותק של שנים רבות הן  בתחום  הגירושין והן בתחום דיני  המשפחה לרבות גישור. המומחיות העיקרית של משרד עורכי הדין הוא הסכמים טרום נישואין, גירושין, מזונות ילדים, מזונות אישה, צוואות, צו קיום צוואה, צו ירושה, הסכמי גירושין מאוזנים. לעורכת דין יעל כהן מומחיות בהליכי גישור ויישוב סכסוכים בין בני זוג. ידע רב,  ניסיון רב  בתחום  המשפטי, ייצוג בבית משפט רבני, בית משפט לענייני משפחה, גם בייצוג בית הדין השרעי,  ידע רב בכל התחום החינוכי, תהליכים בלשכות הרווחה להם נדרשים לא אחת. עו"ד יעל כהן מקצועית בעלת יכולת אמפטית, עובדת עם הלקוחות מתוך מחויבות, אכפתיות ורמת שירות גבוהה.

יעל כהן  עורכת דין לענייני משפחה וגירושין הינה אשת חינוך לשעבר, אשר ליוותה בני נוער 13-18  והעניקה להם כלים על מנת שיוכלו להתמודד ולבנות עתיד טוב יותר. באותה מסגרת נהגה עו"ד כהן יעל לערוך ביקורי בית  וזכתה להכיר אנשים על כל הגוונים והתמודדות של משפחות לרבות משפחות חד, הורים וילדים להורים גרושים על כל צורותיה והיא צברה ניסיון רב מעבר לניסיונה הרב בתחום עריכת הדין

תקופה ממושכת שירתה עו"ד יעל כקבסי"ת [קצינת ביקור סדיר]  והתנהלה מול המשטרה ומנהלי בית הספר ואיתרה תלמידים אשר הסיכוי שלהם לנשור מבית הספר היה גדול, הן בשל יכולותיהם הגבוהות והן בשל קשיים אותם הנערים חווים. עו"ד  יעל כהן טיפלה בכובעה כקבסי"ת במשפחות,  גם אל מול לשכת הרווחה, ביחד ובמשותף סייעו לבני נוער ולהורים להגיע לפתרונות אופטימאליים לילדים.