עורך דין ירושות וצוואות במרכז

מדוע נדרש להכין ירושות וצוואות אצל עורך דין ירושות וצוואות במרכז?

כל אדם אשר צבר רכוש בחייו מבקש לעצמו כי רכושו יגיע באחרית ימיו לידיים הנכונות ועל כן, הוא חייב שהירושה אשר תקרא לאחר לכתו "עזבון". לאדם המצווה יש התלבטויות לא מעטות. אם יש לו אישה וילדים, בדרך כלל הוא יוריש להם באמצעות הצוואה. אם  אין לו ילדים, הוא צריך לחשוב למי להוריש את רכושו. האם לאחייניו? לשכניו? לאדם שהטיב אתו בחייו? או למטפלת שסעדה אותו בערוב ימיו? האם לתרום את רכושו לצורך הקדש על מנת להקים את זכרו בדרך אחרת?. בהעדר צוואה יחולק הרכוש  על פי דין ולא על פי רצונו של המוריש. ככל שהרכוש רב יותר כך יצטרך המוריש לתכנן את החלוקה על מנת שהרכוש כאמור יגיע לידיים המתאימות.

עורך דין ירושות וצוואות במרכז

מה חשיבות של עורך דין ירושות וצוואות במרכז?

עורך דין לירושות וצוואות יודע להבחין ומכיר את הכשלים שיכולים להיות בעת כתיבת הצוואה. ישנם אנשים המבקשים לחסוך ולא לפנות לעורך דין מומחה לירושות וצוואות במרכז וכותבים צוואה בעצמם בכתב יד או שעורכים צוואה שאינה עונה לכל הכללים ואינה מכסה את כל התרחישים אשר עשויים להתרחש. במצב זה פעמים רבות  העזיבון לא יגיע למי שהתכוון המוריש או חס וחלילה יגרום לסכסוכים אשר יפרקו את המשפחה, דבר שאיש לא חפץ ורוצה בכך.

כיצד עורך דין ירושות וצוואות במרכז עורך צוואה וכיצד מגן עורך הדין על צוואות במרכז על זכויות המוריש?

עורך דין אחראי ומקצועי המומחה לענייני ירושות וצוואות, ילמד את רצונו האמיתי של עורך הצוואה. כאן נכנס תפקידו של עורך הדין ירושות וצוואות במרכז, ללמוד על המשפחה או האנשים שעורך הצוואה חפץ ביקרם. עורך דין ירושות וצוואות במרכז יאיר את עיניו של עורך הצוואה ויסביר לו על הנושאים השונים שיש  לקחת בחשבון בעת עריכת הצוואה. לדוגמא : נישואי הילדים, בני זוגם, נכדים אם יש, ענין המיסוי. כמו כן  עורך דין ירושות וצוואות במרכז יסב את תשומת ליבו של עורך הצוואה, לשינויים שעלולים להיות במשפחה והגעה של הרכוש לידיים שהמוריש לא התכוון שיגיעו אליהן.

דוגמא לתרחיש שעשוי לקרות: אישה שחלתה בסרטן, כתבה צוואה בכתב יד ובה היא מציינת כי כל רכושה יועבר לידי שתי בנותיה. אך בפועל, האב הילך אימים על הבנות שאם לא יחתמו על הסתלקות מהצוואה, אזי הוא זה שלא יוריש להן דבר וחצי דבר. הרי המורישה הכירה את הנפשות הפועלות, אבי ילדיה והוא אכן היקשה והבהיל את הבנות. במקרה כזה אילו הייתה המנוחה  עורכת את הצוואה אצל עורך דין לענייני ירושות וצוואות וממנה אותו למנהל עזבון, באופן זה הייתה מבטיחה כי עיזבונה יגיע לבנותיה לרווחתן וטובתן.

מתי מומלץ להכין  צוואה על ידי עורך דין לענייני ירושות וצוואות במרכז?

אחת הטעויות הנפוצות שאנשים רבים סבורים שצוואות מכינים רק כשאנשים מתבגרים. יש המאמינים שהכנת צוואה תקרב את הקץ. אז קורא יקר, לא בכדי פותחת הצוואה במילים ואין איש יודע את יום מותו. ברגע שיש לאדם רכוש צריך וחייב לכתוב צוואה אשר תיתן הוראות ברורות למי ו/או איך יחלקו את העזבון. לצערנו לא אחת אנו רואים שאנשים נרצחים, נהרגים, או פשוט לבם מפסיק לעבוד באמצע החיים, לכן, הצוואה מבטיחה שהרכוש של האדם יעבור לידיים המתאימות שהמצווה מעוניין בהן.

כיצד מתנגד עורך דין ירושות וצוואות במרכז לצוואה?

כאשר פונה לקוח לעורך דין לירושות וצוואות במרכז וסבור כי הצוואה מקפחת אותו מסיבות רבות, על עורך הדין לירושות וצוואות לבדוק ולבחון היטב. העורך דין לענייני ירושות וצוואות יבדוק האם יש סיבות ממשיות להתנגד לצוואה כמו: השפעה בלתי הוגנת, לחץ, איום, הטעיית המוריש עד כדי הונאתו. כמו כן במצבים שהצוואה איננה משקפת את רצונו של המוריש, אחד העדים נמצא כיורש בצוואה, הצוואה רשומה בכתב ידו של היורש או אחד מן היורשים. מלאכת ההתנגדות לצוואה הינה עבודה מאתגרת ועל עורך הדין ירושות וצוואות במרכז לייצג את הלקוח, לחשב את צעדיו באופן כזה שטענותיו יגרמו לשינוי הצוואה ולא יסתרו האחת את השנייה.

האם הכנת צוואה מבטיחה הימנעות מסכסוכים משפטיים?

צוואה מבטאת את רצון המוריש ובאופן זה בתי משפט מאשרים את הצוואה גם כאשר יש התנגדות, בתי משפט מתחקים אחר רצון המוריש. הרכוש שייך לעורך הצוואות ומן הראוי לכבד את רצונו. למילה הכתובה יש כוח ורק אליה יתייחס החוק למעט מקרים חריגים כמו בקשתו/ צוואתו של שכיב מרע – אדם שעומד למות ומבקש ליתן הוראות כיצד לחלק את רכושו.

האם הצוואה הנערכת על ידי עורך דין לענייני ירושות וצוואות במרכז סופית?

צוואה הנערכת על ידי עורך דין ירושות וצוואות איננה סופית ושום צוואה אינה סופית. אדם יכול לשנות בעקרון כל יום את צוואתו. לעיתים אנשים עורכים צוואות אך בשל אירועים בחיים הם מחליטים לעשות שינויים מטעמים שלהם. לכן, מומלץ מאוד להודיע לבני המשפחה אם  נכתבה צוואה חדשה ו/או להשאיר עותק אצל מאן דהוא.

למה מומלץ לשים לב כאשר עורכים ירושות וצוואות אצל עורך דין ירושות וצוואות במרכז?

ככל בעל מקצוע, גם עורך דין  ירושות וצוואות במרכז הוא אדם וכל אדם יכול לטעות, מומלץ מאוד לשים לב שעורך הדין לענייני צוואות וירושות במרכז כיסה את כל התרחישים שיכולים להיווצר, חשוב מאוד לבדוק אם העורך דין שאל שאלות? בודק מה רצונו של המוריש? האם חקר? התעניין? בדק אם יש מישהו חסוי במשפחה וכיצד לדאוג לו? שאל אם מי מהיורשים הסתבך כלכלית וכיצד לדאוג לו בעתיד?. יש לבדוק האם עורך דין העורך את הצוואה ? או רק ממלא את הצוואה המוכנה שברשותו, דבר העשוי להיות בעייתי ומהווה סימן האומר ללקוח "קום ברח". הכנת צוואה דורשת מקצועיות, יסודיות, מדובר "בחליפה" אשר צריכה להיות מותאמת לסיפור חייו ולמרקם חייו של המוריש. צריך לזכור שוב ושוב שבדרך חלוקת העזבון יש ביטוי לאהבת המוריש לילדיו ודאגה לעתידם.

משרד עו"ד יעל כהן הינו משרד בוטיק המטפל בתחום ירושות וצוואות במרכז

עו"ד כהן מטפלת בכל נושאי: עזבונות, ועריכת צוואות, והוצאת צווי קיום צוואה וצו ירושה, התנגדות לצווי ירושה וצווי קיום צוואה, ייפוי כוח מתמשך, תיקי נזקקות, התמחות ייחודית, גירושין ובכלל זה מדור, משמורת, חלוקת רכוש, צווי הגנה ואלמ"ב,. עו"ד יעל כהן מייצגת את לקוחותיה בבתי משפט כלליים, בבית דין למשפחה בכל הערכאות, בבתי הדין הרבניים האזוריים ובבית הדין הרבני הגדול. עורכת דין יעל כהן בעלת ניסיון רב, מלווה את לקוחותיה במיומנות מקצועיות, רמת שירות גבוהה, קשר ויחס אישי. במשרדה של עורכת דין יעל כהן, הלקוח מקבל טיפול הוליסטי ברמה המשפטית הכלכלית והרגשית מלוום את הלקוח לאורך כל הדרך.